Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych przedszkola i domu. Dlatego w roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole przystąpiło do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” .

Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. Autorem projektu jest Aneta Konefał.

Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” dzieci z naszego przedszkola będą brały udział w następujących modułach:

1. Czytamy z małym misiem

2. Kodujemy z małym misiem

3. Opowiem wam o Polsce

4. Misiowe recepty na pozytywne myślenie

5. Misiowy bajarz

6. Misiowe zajęcia pod chmurką.

W ciągu roku będziemy się starać zdobyć certyfikat wzorowej placówki.

mis21