Zdjęcie z wydarzenia: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w przedszkolu - przedstawiające dzieci z grupy Kotki na rowerach

Od poniedziałku 16 września do piątku 22 września odbywał się w naszym przedszkolu tydzień działań edukacyjnych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny - czyli łączenie różnych gałęzi transportu. W naszym przedszkolu były to przede wszystkim działania mające na celu uświadomienie dzieciom zachowań bezpiecznych podczas spacerów, poruszania się w okolicy jezdni oraz bezpiecznej jazdy na rowerze lub hulajnodze. Grupy Jeżyków i Kotków dnia 20.09 przyjechały do przedszkola rowerami lub hulajnogami. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska tym pojazdom oraz przejechać się po najbliższej okolicy. Biedronki zilustrowały ulubione formy ekologicznego poruszania się. Tygryski brały udział w obserwacji ulicy i liczyły ile samochodów przejechało w ciągu minuty. Dzieci doskonale wiedzą, że każdy samochód zużywa paliwo, dymi, a dym ma nieprzyjemny zapach. Tygryski same doszły do wniosku, że jest to szkodliwe dla otoczenia i można wykorzystać inne środki lokomocji do szybkiego przemieszczania się, łączyć przyjemne z pożytecznym. W swoich pracach plastycznych przedstawiły jak wygląda krajobraz w otoczeniu samochodów. Pracę budzą ogromne refleksje - jak będzie wyglądał świat za parę lat?  Pozostałe grupy rozmawiały jaki to ważny temat dla naszej Planety.