Zdjęcie z wydarzenia: Wizyta w Ośrodku Edukacji Leśnej - Rybki, Biedronki, Kotki i Tygryski- przedstawiające dzieci z Panią leśnik w lesie

Wraz z nadejściem nowej pory roku przedszkolaki z grup Biedronki, Rybki, Kotki i Tygryski wybrały się do Ośrodka Edukacji Leśnej w poszukiwaniu pierwszych oznak nadejścia jesieni. Przedszkolaki powitane przez Panią leśnik wyruszyły na spacer w głąb lasu. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, korę drzew, rośliny i grzyby). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Podczas wędrówki przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Była to dobra okazja, do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci. Na koniec naszej wyprawy każda grupa zasadziła kasztany w lesie, które będziemy obserwować w ciągu roku. Gdy wróciliśmy do przedszkola, każde dziecko wypowiadało się na temat jesiennych darów, które znalazło podczas spaceru. Zebranymi na wycieczce „skarbami i darami” udekorowały przedszkolny „kącik przyrody”. W ramach podziękowania za wspaniałą lekcję przyrody dzieci wręczyły Pani leśnik laurki w zamian za to Pani rozdała przedszkolakom mapy turystyczne i krajobrazowe.