Zdjęcie z wydarzenia: Ptaki i ich przysmaki - Żabki poznają leśne życie - przedstawia dzieci z leśniczym

Zima – to pora roku, kiedy należy pomagać zwierzętom, a zwłaszcza ptakom przetrwać ten trudny czas. Ziemia jest zamarznięta, pokryta śniegiem lub lodem, przez co w znaczący sposób ogranicza ptakom dostęp do pokarmu. Dokarmianie ptaków staje się często jedyną szansą na przetrwanie kilku ciężkich miesięcy. Przedszkolaki z grupy Żabki wykazując się wielką troską o los ptaków w czasie zimy, podjęły się zadania przygotowania pokarmów dla skrzydlatych przyjaciół. Przed przystąpieniem do pracy utrwaliły nazwy ptaków, które pozostają u nas na zimę. Dzieci nauczyły się, jak mądrze dokarmiać skrzydlatych przyjaciół oraz zdobyły wiedzę, jakie przysmaki im podawać i gdzie umieszczać karmniki - na koniec wykonały ptasie przysmaki, które rozwiesiły w pobliskim lesie.
Natomiast dnia 11 lutego Żabki odwiedził Pan leśnik Maciej Filut, który przybliżył nam tajemnice lasu, opowiedział też o swojej pracy i o tym, na czym ona polega. Podczas spotkania dzieci zadawały pytania, na które Pan Maciej udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi za poświęcony nam czas.