Zdjęcie z wydarzenia: Wiosnę zapraszamy sadzenie roślin zaczynamy! - przedstawia dzieci przy pracach ogrodowych

Dzieci ciesząc się, że już jest wiosna zaczęły pracę w kącikach przyrody oraz w naszym przedszkolnym ogródku. W każdej sali w kąciku przyrodniczym rozpoczęły się prace związane z sadzeniem roślin, poznaniem ich cyklu wzrostu oraz warunkami, jakie musimy spełnić by zaobserwować ich rozwój.
Tygryski zapraszają wiosnę do swojego kącika przyrody. „W marcu jak w garncu", pogoda jeszcze nie rozpieszcza dzieci i dorosłych, dlatego Tygryski razem z Panią Małgosia - mamą Lenki, postanowiły zasiać i posadzić roślinki w kąciku przyrody. W zajęciach ogrodniczych dzieci uczestniczą w ramach programu autorskiego Pani Katarzyny Marcinkowskiej „Zdrowy i silny przedszkolak". Tygryski zasiały sałatę, bazylię, koper, posadziły dymkę. Zadbały również o swój dobry nastrój, kiedy będą mogły podziwiać zasadzone kwiatki: irysy, żonkile, tulipany. Dzieci dobrze wiedzą, czego potrzebują rośliny do życia i od razu wyznaczyły dyżurnych do pielęgnacji roślin. Gdy przyjdzie odpowiednią pora roślinki zostaną przesadzone do naszych grupowych grządek w ogrodzie przedszkolnym.