Zdjęcie z wydarzenia: Pokaz mody ekologicznej w Światowym Dniu Ziemi - przedstawia uczestników konkursu

22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi odbył się „Pokaz mody ekologicznej”, do którego zgłosiło się aż 35 dzieci z różnych grup wiekowych. Pokaz odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4-latki oraz 5 - 6-latki.

Dzieci prezentowały stroje wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, nakrętki po napojach, folia spożywcza itp. Dzieci wcieliły się w małe modelki i modelów, pokazały na przedszkolnym wybiegu swoje "ekokreacje". Na pokazie zobaczyliśmy strój ekologiczny sportowy, wieczorowo-wizytowy, codzienny, a także bajkowy np. stój minionka. Stroje uzupełniały ekologiczne nakrycia głowy, torebki, biżuteria i buty z surowców wtórnych.

Gratulujemy pomysłowości i oryginalności projektantom mody i ich rodzicom. Za występ w pokazie mody ekologicznej i zaprezentowanie swojego stroju dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Upominki pozyskała Pani Natalia Januchowska odpowiedzialna za przygotowanie pokazu, która nawiązała współpracę z Urzędem Miejskim w Wągrowcu: Wydziałem Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta, Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, a także z Międzygminnym Składowiskiem Odpadów Komunalnych.

Dzieci otrzymały m.in. ekologiczne kredki, plecaki „Wągrowiec wyzwala energię”, długopisy, odblaski, breloki, smycze, magnesy, płyty CD „Ala w Alulandii”. Nagrody ufundowała także jedna z mam p. Elżbieta Andrzejewska, która przekazała gry, układanki, kolorowanki itd.
W imieniu przedszkolaków oraz pracowników przedszkola bardzo dziękujemy sponsorom za podarowanie nagród oraz Rodzicom za zaangażowanie w udział dzieci w konkursie!