Zdjęcie z wydarzenia: Podsumowanie projektu „Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju” - przedstawia Panią Dyrektor z dziećmi na scenie

Podsumowanie projektu „Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju”

W roku szkolnym 2021/2022 Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Wągrowcu przystąpiło do projektu „Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju”, którego celem jest rozpowszechnianie koncepcji zrównoważonego rozwoju oraz poszerzanie wiedzy dotyczącej ekologii. W projekcie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne realizując plan działań w 4 aspektach: przyrodniczym, społecznym, kulturowym oraz ekonomicznym.
2 czerwca odbyło się podsumowanie działań w sali kina Miejskiego Domu Kultury. Pani Dyrektor Małgorzata Borowiec, w formie prezentacji przedstawiła działania zrealizowane w ciągu roku przez nauczycielki i dzieci. Grypy najmłodsze zaprezentowały piosenkę „Zielony dom”. Najstarsze dzieci przedstawiły historie czerwonego kapturka w wersji ekologicznej, natomiast średniaki podsumowały występy tańcem motyli. Po uroczystościach Pani Dyrektor zaprosiła gości oraz dzieci na „zdrowy” poczęstunek, który przygotowały panie we współpracy z rodzicami.
Przedszkole czeka na audyt wewnętrzny z realizacji projektu oraz uzyskanie certyfikatu Master Eco.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz Zespołowi Miejskiego Domu Kultury za udostępnienie sali kinowej oraz pomoc w obsłudze technicznej wydarzenia.

Więcej szczegółów na temat projektu poniżej:

Projekt edukacyjny „Przedszkole jako ośrodek zrównoważonego rozwoju”