Zdjęcie z wydarzenia: Kotki i Tygryski w Alpakolandii - przedstawia tabliczkę z alpakami

Z okazji Dnia Przedszkolaka poza atrakcjami w przedszkolu – czekała na nas niezwykła wycieczka. Odwiedziliśmy Alpakoland w Klotyldzinie. Celem wycieczki był pobyt w gospodarstwie, poznanie zwyczajów zwierząt: alpak, osłów, koni, poznanie podstawowych zagadnień o chowie i hodowli, dobrostanie oraz zasadach bezpieczeństwa i sprawowania opieki nad zwierzętami, a także kształtowaniu odpowiednich postaw w kontaktach z nimi.
Zwierzęta nas oczarowały i przyjęły z radością w swoich zagrodach, a mięciutka wełna alpak na długo pozostanie nam w pamięci.
Nie zabrakło czasu na odpoczynek oraz zabawy na placu zabaw – to była cudna wycieczka!