Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził wysłannik Świętego Mikołaja Biskupa, który przybył z listem i prezentami. Prawdziwy Mikołaj Biskup rozchorował się i poprosił pana Dariusza K. o zastąpienie go i rozdanie dzieciom prezentów. Pan Dariusz opowiedział przedszkolakom prawdziwą historię Świętego Mikołaja. Wspomniał o tym, że nie miał on żadnych sań ani reniferów, lecz prawdą było to, że dawał ludziom prezenty. Dzieci dowiedziały się, że prawdziwy św. Mikołaj urodził się w okolicach dzisiejszej Turcji, w mieście Mira. Pochodził on z bogatej rodziny i gdy tylko został biskupem, podzielił się swoim majątkiem z biednymi, potajemnie zostawiając dla nich w nocy prezenty. Stąd też wziął się ten zwyczaj.

Dzieci przekonały się, że każde z nich może zostać Świętym Mikołajem, czyli osobą, która bezinteresownie pomaga innym ludziom. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz wykonały upominki prosząc wysłannika o przekazanie ich Mikołajowi Biskupowi.

Wszystkie dzieci dziękują za wspaniałe prezenty. Mikołaj nie zapomniał też o paniach z przedszkola, dla nich też miał prezenty. Cały personel przedszkola serdecznie dziękuje Świętemu Mikołajowi oraz Radzie Rodziców za pamięć i upominki.

Szczególne podziękowania kierujemy do taty Oliviera z grupy ,,Biedroneczki” pana Dariusza K. za przybliżenie nam historii Mikołaja Biskupa oraz poświęcony nam czas.