W dniu 30 stycznia do naszego Przedszkola do dzieci z grup starszych zawitał niezwykły gość. Dzieci odwiedziła Pani leśnik.

W czasie spotkania Pani opowiedziała dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska, o tym, że lasy są zielonymi płucami naszej planety. Pani leśnik uświadomiła dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Niecodzienny gość opowiadał również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Wizyta Pani leśnik to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym.Pni Leśnik opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Na koniec dzieci w ogrodzie przedszkolnym zawiesiły pyzy dla ptaków, by pomóc im przetrwać zimę.

Zdjęcia  Buttons2