Zdjęcie z wydarzenia: Tygryski i Kotki w piekarni - przedstawia dzieci w Piekarni

Podczas realizowania ośrodka tematycznego „Co z czego otrzymujemy?” nasze przedszkolaki miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba. Podczas wycieczki do Piekarni "Magdziarz" dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza, m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb, itp. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania. Dzieci miały możliwość wyrobienia bułeczek, które zabraliśmy do przedszkola. Na koniec Pan Piotr przyniósł dzieciom skrzynie pączusiów. To była bardzo udała wycieczka. Mogliśmy się na nią udać dzięki tacie Gabrysi z Grupy Tygryski, który na co dzień pracuje w Piekarni Magdziarz - za co serdecznie dziękujemy.