Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy Rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. Już po raz drugi wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.


W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.
Nasze Przedszkole objęło pomocą p. Teresę, mieszkającą na terenie powiatu wągrowieckiego. Zaangażowanie rodziców oraz pracowników przedszkola przyniosło nieoczekiwane efekty - zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie, jak: żywność, artykuły higieniczno–sanitarne, ale również perfumy, koce, ręczniki i słodycze. Jedna mama z grupy Rybek ufundowała kuchenkę mikrofalową. W naszą zbiórkę zaangażowali się anonimowi darczyńcy, którzy podarowali bon do sklepu odzieżowego i obuwniczego, a także artykuły przemysłowe. Dzieci wykonały dla p. Teresy kartkę świąteczną, upiekły pierniczki, a także ozdobiły papier potrzebny do zapakowania aż 25 kartonów z darami.


Dyrektor Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy wraz z nauczycielami składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”. Podziękowania kierujemy również do wolontariuszek - Pani Kamili Roman i Marty Wełnic, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem akcji.
Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

 

Wolontariuszki przekazały nam list:
„Witamy!!!
Jesteśmy wolontariuszkami Szlachetnej Paczki od pięciu lat. Część z Was poznałyśmy osobiście, innych jednak nie miałyśmy przyjemności poznać. Wiemy, że jest Was bardzo dużo…
Chciałybyśmy podziękować Wam za współpracę i okazane serce.
Stworzenie tak wielu cudownych paczek zajęło Wam pewnie dużo czasu.
Nie potrafimy opisać słowami jak bardzo wdzięczne jesteśmy za wybranie i pomoc Naszej Rodzinie.
Przekazanie paczki jest ważnym momentem dla każdego z Nas.
Pomimo panującej pandemii byliście w stanie się zebrać i okazać ogromne serducho. Mamy nadzieję, że Wasza paczka odmieni życie rodziny i da im siły na walkę z szarą codziennością.
Chciałybyśmy życzyć Wam przede wszystkim zdrowia!!
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Pozdrawiamy
Marta i Kamila

Ps. Okazane dobro zawsze wraca, jesteście WIELCY! „