Już 5 rok nasze Przedszkole wspiera akcję Szlachetnej Paczki.
Tym razem wspieramy Panią Iwonę i jej Rodzinę.
Chcielibyśmy spełnić trzy kluczowe potrzeby rodziny, jednak dzieci mają marzenie o drobnym upominku.
Bardzo prosimy o Państwa wsparcie w zbiórce.
Poniżej znajduje się lista potrzebnych rzeczy.
Z całego serca liczymy na Państwa pomoc!!!
Zbiórka trwa do 8 grudnia.
Przekazanie paczek do magazynu w ZSP nr 1 nastąpi 16 grudnia.
Niech nasza Rodzina ma cudowne Święta Bożego Narodzenia!!!

Dary prosimy zostawiać w holu przedszkola, osoby chcące pomóc indywidualnie lub w większej grupie prosimy o kontakt z koordynatorem akcji: Katarzyną Marcinkowską (gr. Kotki). Na bieżąco będziemy też wykreślać otrzymane dary.

Nasza Rodzina:

• Pani Iwona 41 lat
  • Syn Jacek 17 lat
  • Syn Krystian 15 lat
  • Syn Krzysztof 8 lat
  • Syn Grzegorz 6 lat
  • Córka Zofia 3 lata

Pani Iwona i jej historia
Pani Iwona wraz z mężem wiedli spokojne i dobre życie. Niczego im nie brakowało. Mąż pani Iwony pracował najpierw za granicą, później na miejscu. Jego żona pracowała w sklepie spożywczym. Kupili duży rodzinny samochód, wyremontowali dom, co roku wyjeżdżali na wakacje. Sami pomagali ludziom w potrzebie. Marzeniem ojca była córeczka i jakże wielka była jego radość, kiedy okazało się, że pani Iwona urodzi dziewczynkę. Niestety szczęście nie trwało zbyt długo. Po roku od narodzin Zosi, ojciec zachorował na Covid i zmarł. W jednej chwili świat całej rodziny się zawalił. Kobieta nie dość, że straciła kochanego męża, to została sama z piątką dzieci, w tym z niespełna roczną córką. Sytuacja ta zmusiła panią Iwonę do rezygnacji z dwuzmianowej pracy. Musiała zająć się dziećmi. Mimo wszystko na jej drodze stanęło wielu wspaniałych ludzi, którzy pomogli jej spłacić kredyt, jaki małżeństwo zaciągnęło na remont domu. Wcześniej rodzina prowadziła dobre, dostatnie życie. Teraz nie dość, że stracili najukochańszą osobę, to musieli nauczyć się przyjmować pomoc od innych ludzi. Pani Iwona ma wsparcie w mamie i teściowej. Jednak ze względu na wiek, nie są w stanie zajmować się cały czas swoimi wnukami, dlatego pani Iwona kilka dni w tygodniu dorabia jako sprzedawca. Marzeniem pani Iwony jest, żeby jej dzieci wyrosły na dobrych ludzi. Chciałaby, aby zdobyły wykształcenie, znalazły pracę, która pozwoli im się usamodzielnić. Obecnie żeby sytuacja rodziny się polepszyła, pani Iwona musiałaby mieć pracę na pełen etat. Jednak bez stałej pomocy do opieki nad dziećmi jest to niemożliwe. Mimo tragedii jaka spotkała tę rodzinę widać pomiędzy nimi ogromną więź, a dla pani Iwony dzieci są całym światem. Najstarszy syn Jacek lubi spędzać czas przy komputerze. Krystian w przeciwieństwie do brata uwielbia aktywność fizyczną, a jego pasją jest piłka nożna. Ma talent do gry, niestety ze względów logistycznych musiał zrezygnować z treningów. Poza tym bardzo lubi wędkować. Krzysiek również pasjonuje się piłką nożną, a najmłodszy syn Grzegorz najbardziej lubi spędzać czas grając w różne gry z mamą. Zosia jest jeszcze mała, ale już interesuje się malowaniem i rysowaniem. Pani Iwona kiedyś wyszywała na szydełku, to zajęcie ją bardzo relaksowało. Teraz jej marzeniem jest nauczyć się pole dance. Podziwia te silne i pewne siebie kobiety, które się realizują.
Suma miesięcznych przychodów to kwota 8000 zł, z czego 2307 zł to wydatki na opłaty. Na jednego członka rodziny miesięcznie w budżecie domowym zostaje 949 zł. Pani Iwona przyznaje, że jest jej bardzo ciężko i miewa trudne chwile. Wtedy zamyka się w łazience i płacze, tak żeby dzieci nie widziały. Ma jednak ogromne wsparcie od mamy i teściowej. Wie, że musi być silna i dzielna dla dzieci, które są jej ogromną miłością i motywacją do działania. W okresie letnim rodzina bardzo lubi spędzać czas nad pobliskim jeziorem. Kiedy wieczory już są dłuższe często grają w gry planszowe, chodzą na spacery.
Jedynym marzeniem pani Iwony jest szczęście jej dzieci. Jej najstarszy syn Jacek w przyszłym roku kończy 18 lat i jego marzeniem jest zorganizowanie dużej imprezy, tak jak to robią jego koledzy. Rodziny jednak na to nie stać, nad czym pani bardzo ubolewa. Młodsi synowie mają marzenia jak każde dziecko: Krystian chciałby mieć swojego laptopa, a Krzysiowi marzy się tablet. Mimo tragedii jaka spotkała tę rodzinę, widać u nich ciepłą relację i wzajemne wsparcie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Żywność
Ryż
Mleko
Płatki śniadaniowe
Makaron
Kasza
Cukier
Olej
Dżem
Owoce i warzywa w puszkach

2. Środki czystości
Mydło / żel myjący
Pasta do zębów
Płyn do płukania tkanin
Proszek do prania
Szczoteczki do zębów
Płyny czyszczące (Środki do czyszczenia kuchni, łazienki, odkamieniacz)

Inne:
Kapsułki do zmywarki
Szampon Cameleo (Delia) dla pani Iwony która używa tego szamponu na wzmocnienie włosów

3. Odzież
Iwona: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: L, Uwagi: Czarny kolor.
Iwona: Rękawiczki (Zimowe) Rozmiar: M, Uwagi: Ciemne, pięciopalczaste.
Iwona: Sweter (Zimowe) Rozmiar: L, Uwagi: Wkładany przez szyję, półgolf czerwony lub ciemny.
WAŻNE: Rzeczy nie muszą być nowe jednak nie mogą być zniszczone, podziurawione itp.

Inne potrzeby materialne
Materiały szkolne:
Zeszyty16-kartkowe w kratkę i w linię
Farbki
Klej
Kredki
Ołówki
Plastelina
Przybory do pisania
Długopisy zmywalne

Inne:
Ręczniki kąpielowe i do rąk