Bajka ta nawiązywała do przygód „Piotrusia Pana i kapitana Hucka", opowiadała o przyjaźni i realizowaniu marzeń. Pokazała nam jak kształcące mogą być podróże, poznawanie świata i ciekawych ludzi. Piotruś z krainy Nibylandii – niepoprawny marzyciel zabierał dzieci w podróż, obfitującą w szereg przygód i zagadek. Wspólnie popłynęli pirackim statkiem, na którym poznali pracę marynarzy. Odwiedzili indiańską wioskę, w której żyje Indianka o imieniu Bystra Rzeka. Oprowadziła ona wszystkich po wiosce i opowiedziała o panujących tam zwyczajach. Dzieci spotkali również piękną żyrafę Dafi, miss konkursu piękności wśród zwierząt oraz kapitana Haka. Krakowscy aktorzy szybko nawiązali kontakt z dziećmi i zachęcili ich do czynnego udziału w przedstawieniu. Gromkie brawa na koniec i spontaniczne reakcje świadczą najlepiej o tym, że wszyscy dobrze się bawili.