Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania gotowości niesienia pomocy , jak również uwrażliwienie dzieci na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z zasadami pracy schroniska, a pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych  przebywających w klatkach psów, na niektórych zaciekawienie. Wszystkie pieski, gdy nas zobaczyły zaczęły strasznie szczekać.

Przedszkolaki i rodzice bardzo licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki karmy dla podopiecznych ze schroniska za co pięknie dziękujemy. Karma dla kotów została przekazana do współpracującego z nimi schroniska w Pile, gdyż w Sułaszewie znajdują się tylko psy.