Dzieci zobaczyły na scenie księżniczkę w barwnym kostiumie indiańskim i pięknym piórem w długich włosach. Pacahontas zadziwiła i oczarowała przedszkolaków wdziękiem i ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób na dogadanie się osób z dwóch różnych światów i kultur. Ciekawe kostiumy, wspaniała scenografia, charakteryzacja, muzyka i efekty świetlne uczyniły widowisko jeszcze wspanialszym. Dzieci z uwagą śledziły perypetie głównych bohaterów. Spektakl ten pokazał najmłodszym widzom, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie a wrażliwość, odwaga, dobre serce i szanowanie przyrody. Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.