Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka dzisiaj 13 maja dzieci wszystkich grup wiekowych wybrały się na wycieczką do Straży Pożarnej.

Celem wycieczki było:

•   zapoznanie z pracą strażaka,

•   wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,

•   uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,

•   przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka dawniej i dzisiaj, utrwaliły nr telefonów alarmowych. Obejrzały pouczającą bajkę o strażaku Florku, chłopcu który jako dziecko marzył by być strażakiem i swoje marzenie spełnił.Strażak Florek przestrzegł dzieci co należy zrobić gdy wybuchnie pożar w domu, jak sie wtedy zachować.

Dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie wozów strażackich, poznanie wyposażenia i sprzętu, służącego do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków oraz lanie wody z węża strażackiego.

Dziękujemy za poświęcony nam czas oraz życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.