Dzieci przekłuwały szpilką papierowe serca, na których odwrocie wypisane były imiona dziewcząt i chłopców. Zaznaczone imię – to imię przyszłego męża lub żony.

Losując karteczki z wypisanymi zawodami, dowiadywały się, jaką pracę będą wykonywały w przyszłości.

Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami. Ustawiały je jeden za drugim. Czyj but pierwszy przekroczył próg sali, to ten chłopiec i dziewczynka zostali królami dzisiejszego balu . Zwycięska para zatańczyła taniec.

Wreszcie nadszedł moment lania wosku przez klucz: „co ma stać się niech się stanie” te słowa wypowiadały dzieci, gdy wosk spływał do wody. Ze swoich odlewów przy pomocy światła w domu odczytają swoją przyszłość.

Poprzez taką formę zabawy dzieci mogły wspólnie przeżywać różnorodne stany emocjonalne i rozwijać wyobraźnię.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci.

Zdjęcia (kliknij "Pobierz", aby zobaczyć więcej)

Buttons2
Koniec rozmowy na czacie